Bioenergetická masáž vyvoláva v tele miestnu, celkovú a vzdialenú reakciu, nielen na fyzickej ale aj na energetickej úrovni.

Na fyzickej úrovni ide o veľmi dôležité a zložité procesy, ktoré sa odohrávajú až na úrovni mozgovej kôry a podmozgových žliaz. Miestny účinok sa prejavuje na koži, šľachách, v kĺbových púzdrach, v krvnom riečisku, lymfatickom systéme a periférnom nervovom systéme. Mechanicky sa odstraňujú povrchové zrohovatené vrstvy kože, čím sa uvoľnia vývody mazových a potných žliaz. Podporuje sa prekrvenie kože, dosahuje sa urýchlenie vyprázdňovania povrchových žíl a lymfatických ciest, znižuje sa tvorba kŕčových žíl. Priaznivým odtokom žilovej krvi sa urýchľuje odstránenie nepotrebných produktov.

Na energetickej úrovni sa čistia aj energetické telá, čistia sa energetické cysty, ktoré vznikajú v energetickom tele po úrazoch a traumách ako pozostatky po už zahojených fyzických a psychických stavoch. Ďalej sa čistia aj vonkajšie energetické vplyvy ktoré majú priamy dosah na fyzické telo.